In november 2009 kondigde Mobistar het akkoord aan voor de overname van KPN Belgium Business n.v. (b2b en carrier activiteiten in België). Detransactie werd op 31 maart 2010 afgerond nadat de operator hiervoor de goedkeuring had ontvangen van de Raad van de Mededinging op 25 maart 2010. Dejuridische entiteit wordt omgedoopt tot Mobistar Enterprise Services n.v. Mobistar herbevestigt hiermee zijn strategie om te blijven investeren in de professionele marktom er zijn positie als convergente speler te versterken.
De aankoopprijs voor 100 % van de aandelen van KPN Belgium Business n.v. bedraagt65 miljoen euro (op schuld-en cashvrije basis) en de betaling werd uitgevoerd op 31maart 2010. De juridische entiteit wordt omgedoopt naar Mobistar Enterprise Services n.v. en het volledige aanbod van telecommunicatieoplossingen voor de professionelemarkt van Mobistar en Mobistar Enterprise Services n.v. zal het sterke handelsmerkMobistar dragen.
De closing gebeurde nadat de Raad voor de mededinging zijn akkoord had gegeven opde transactie op voorwaarde dat Mobistar, naast de eigen groothandelsdiensten hetadsl-groothandelsaanbod van Mobistar Enterprise Services n.v. blijft behoudengedurende 18 maanden aan dezelfde voorwaarden als voor de overname.
De consolidatie gebeurt vanaf 1 april 2010 en de transactie zal dit jaar nog eenpositieve impact op de omzet en de Ebitda van Mobistar hebben.
De overname laat Mobistar toe om zijn concurrentiepositie in de professionele markt teverstevigen door er zich als een convergente speler met een breder gamma vanproducten en diensten te positioneren. Mobistar kan enerzijds haar bestaande klantenin het segment van zelfstandigen, vrije beroepen en kleine en middelgroteondernemingen een uitgebreider aanbod vastelijndiensten aanbieden via MobistarEnterprise Services n.v. De voormalige KPN Belgium Business-klanten krijgen anderzijds toegang tot de convergente Mobistar-producten waardoor Mobistar zijn marktaandeelin het segment van de grote ondernemingen kan uitbreiden.